Mbo-instelling Summa College hernieuwt samenwerking met Markies Catering
4 augustus 2022 om 12:13
< 1 min lezen

Mbo-instelling Summa College hernieuwt samenwerking met Markies Catering

Markies Catering heeft de Europese aanbesteding gewonnen om met het concept Craft het eten te verzorgen in 29 schoolkantines van het Summa College. Het winnen van de aanbesteding betekent eigenlijk dat de bestaande samenwerking wordt voortgezet, op een vernieuwde manier. Zo komt er een duurzaam aanbod aan eten, worden overgebleven producten hergebruikt en gaan reststromen naar stadsboerderijen in Zuidoost-Brabant. Dit meldt Misset Horeca.

Het Summa College was in de aanbesteding op zoek naar een partij die gezond eten, innovatie en verduurzaming van het productassortiment hoog in het vaandel heeft. Markies Catering heeft een aanbod gedaan die daarop aansluit. Het cateringbedrijf gebruikt in de schoolkantines lokale producten. Binnen de samenwerking wordt ook ingezet op de transitie naar plantaardige eiwitten en moet voedselverspilling zoveel mogelijk worden tegengegaan. Het Summa College staat bekend om haar gezonde voeding in de kantines en kreeg daar in 2021 zestien gouden schalen voor van het Voedingscentrum.

Stagebedrijf

Beide partijen vinden ook aansluiting op het gebied van onderwijs. Studenten van het Summa College kunnen straks bij Markies stages lopen en ook dagen meelopen. Het cateringbedrijf wordt daarvoor een erkend leerbedrijf.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Mbo-instellingen bieden massaal drone-opleidingen aan

    Vandaag om 11:41
    • MBO

    Scholieren die tijdens coronacrisis hulp kregen, kwamen later vaker in de problemen

    Vandaag om 09:08

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant