Scholen open houden? Dan het onderwijspersoneel eerder een boosterprik
24 november 2021 om 11:53
< 1 min lezen

Scholen open houden? Dan het onderwijspersoneel eerder een boosterprik

Onderwijspersoneel zou voorrang moeten krijgen bij het uitdelen van de boosterprik, vinden onder meer de PO-Raad, de VO-raad, universiteitenkoepel VSNU en de Algemene Onderwijsbond. Zij doen een "dringend beroep" hierover op de ministeries van Onderwijs en Volksgezondheid.

De organisaties maken zich zorgen over de veiligheid van onderwijsmedewerkers, nu de coronabesmettingen weer flink oplopen. Ze wijzen er ook op dat deze medewerkers de tweede vaccinatie al langer dan een half jaar geleden hebben gekregen. De boosterprik moet de afweer tegen het virus versterken, omdat de bescherming van coronavaccins na verloop van tijd mogelijk minder wordt.

Aanvullende maatregelen 

“Ook pleiten we voor een meer voortvarende aanpak van aanvullende maatregelen, zoals de verbetering van de ventilatie op scholen”, schrijven de organisaties. “We waarderen het dat het kabinet het openhouden van de scholen en onderwijsinstellingen als een bijzonder grote prioriteit heeft bestempeld. Maar nu de besmettingen met het coronavirus weer fors oplopen, nemen de zorgen in het onderwijsveld toe”.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • Basisonderwijs

    Staatssecretaris Becking wil sneller een besluit nemen voor ouders met richtingsbezwaren

    Vandaag om 13:12

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant