26 augustus 2019 om 15:48
< 1 min lezen

‘Scherpere controle verkoop cilinders lachgas’

Er moet scherpere controle komen op de verkoop van grote cilinders lachgas. Hiervoor pleit de verslavingskliniek Jellinek zaterdag in Trouw.

“Het gebruik is enorm toegenomen”, zegt Floor van Bakkum, manager preventie van verslavingskliniek Jellinek. “Het begon met de cilinders van slagroomspuiten. Tegenwoordig zie je meer grotere tanks met lachgas. Dat het volume toeneemt, baart ons wel zorgen.”

Volgens Van Bakkum moeten particulieren bij aankoop van een grote cilinder aangeven waar zij het voor nodig hebben. “Als jij dat bestelt, dan moet er controle op zijn. Vragen wat voor productiebedrijf iemand heeft. Hoe je dat juridisch regelt, weet ik niet. Meer stoffen worden zo gecontroleerd.”

Evenementen

Twee twintigers belandden onlangs met verlammingsverschijnselen in het Medisch Spectrum Twente vermoedelijk na gebruik van lachgas. Eerder waren er al berichten over patiënten die in revalidatiecentra terecht kwamen nadat zij excessief lachgas hadden gebruikt.

Een aantal gemeenten heeft de verkoop tijdens evenementen al aan banden gelegd. Dit najaar komt een ‘coördinatiepunt’ met een advies aan het ministerie.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • HBO

    Scholen in Zeeland stappen naar de rechter om treinproef te annuleren

    Vandaag om 09:52
    • HBO

    Doorstroom van mbo naar hbo neemt na jaren weer toe

    14 november 2025 om 16:02

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht