31 oktober 2018 om 10:43
< 1 min lezen

MBO College Airport meest excellente school in luchtvaartonderwijs

Afgelopen vrijdag werd in Noordwijk op het jaarlijks Luchtvaart Gala aan MBO College Airport, onderdeel van het ROC van Amsterdam, de ‘Excellent Aerospace Education Award 2018’ uitgereikt. Het Nederlands Luchtvaart Fonds, het NLF, kent deze toe aan de meest excellente school op het gebied van luchtvaartonderwijs in Nederland. Dit meldt ROC van Amsterdam.

Deze driejaarlijkse prijs wordt in onderlinge competitie tussen wo-, hbo- en mbo-instellingen (circa 30 scholen) uitgereikt. Het winnen van deze prijs past in de strategie van MBO College Airport om de meest toonaangevende en innovatieve vakschool te zijn in Nederland. “Het winnen van deze prijs geeft een enorme boost aan de studenten en de docenten van MBO College Airport”, aldus Philip Mol, voorzitter van de directie.
 
In 2014 heeft het NLF voor het eerst de jaarlijkse Excellent Aerospace Education Award uitgereikt aan een opleiding of school die zich naar het oordeel van het NLF het meest in positieve zin heeft onderscheiden. Om voor de ‘EAE Award’ in aanmerking te komen moet de opleiding of school:
  • Goed onderwijs verzorgen, waar het bedrijfsleven behoefte aan heeft;
  • Goede contacten onderhouden met het lucht- en ruimtevaartbedrijfsleven en gerelateerde  kennisinstellingen;
  • Een doelgericht beleid voeren om studenten voor lucht- en ruimtevaart te interesseren;
  • Evenementen organiseren om de belangstelling voor lucht- en ruimtevaart in de breedte te wekken;
  • Een actief stagebeleid voeren met het betrokken bedrijfsleven;
  • De studenten van de opleiding ook naast de opleiding enthousiasmeren voor de lucht- en ruimtevaart, bijvoorbeeld door actieve ondersteuning van het organiseren van lezingen en excursies;
  • En uiteraard het prijzenprogramma ‘Stimuleren om te Excelleren’ van het NLF actief steunen en studenten daarvoor enthousiasmeren.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • HBO

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30
    • HBO

    Hogescholen bang voor nieuwe bezuinigingen in de toekomst

    Vandaag om 08:49

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht