23 februari 2016 om 12:36
< 1 min lezen

‘Mbo’ers moeten verplicht les krijgen in burgerschap’

Minister Jet Bussemaker van het ministerie van Onderwijs wil dat per 1 juli 2016 alle mbo-scholen verplicht worden om lessen burgerschap te verzorgen. Leerlingen moeten eenduidig les krijgen in kritisch en verantwoordelijk denken. Dit meldt NOS.

Bussemaker vindt het belangrijk dat leerlingen weten hoe ze moeten omgaan met conflicterende meningen. “Ze moeten beseffen hoe belangrijk het is om elkaar te respecteren. Burgerschap moet een vaste plek krijgen in het lesprogramma.” Docent Anouk van Butselaar, die het vak burgerschap op een mbo-school in Den Bosch geeft, ziet dat leerlingen de laatste jaren steeds sneller en heftiger oordelen. Dat baart haar zorgen.   
 
Op sommige mbo’s behoren de lessen burgerschap al tot het vaste vakkenpakket, maar scholen worden vrijgelaten in de manier waarop ze het vak handvatten geven. De nieuwe wet moet daarom zorgen voor een eenduidig vak in kritisch en verantwoord denken dat op alle mbo-scholen hetzelfde is.
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • Docenten

    Onderwijsexpert ziet op de basisschool het huisbezoek door leraren graag terugkomen

    Vandaag om 12:03
    • Docenten

    Basisschool voert algeheel smartphoneverbod in, ook voor leraren

    Gisteren om 10:42

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht