17 juli 2012 om 10:50
< 1 min lezen

Hogere middelbare beroepsopleiding vergroot kans op baan

MAASTRICHT - Uit een onderzoek van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA) blijkt dat de kans op een baan stijgt naarmate iemand een hogere middelbare beroepsopleiding heeft gevolgd. Daarover bericht de website van ROC Nijmegen.

84,2% van de gediplomeerden van BOL 3 en 86,2% van de gediplomeerden van BOL 4 gaf aan een baan te hebben gevonden zonder eerst werkloos te zijn geweest. Hetzelfde geldt ongeveer voor BBL-studenten. Minstens zeventig procent van de ondervraagden – op alle niveaus van onderwijs – geeft aan de aansluiting tussen het onderwijs en de arbeidsmarkt goed of voldoende te vinden.

Het ROA, het onderzoeksinstituut van Maastricht University, voerde het onderzoek uit onder mbo-studenten die in het studiejaar 2009-2010 zijn gediplomeerd. De bevindingen van het onderzoek zijn te vinden in het rapport ‘Schoolverlaters tussen onderwijs en arbeidsmarkt 2011’.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Opleiding Veiligheid en Vakmanschap kweekvijver voor Defensie

    Gisteren om 15:20
    • MBO

    Kandidaten Tweede Kamerverkiezingen met mbo-opleiding zijn amper te vinden

    Gisteren om 10:35

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant