23 november 2012 om 12:17
< 1 min lezen

Extreem-rechtse schoonmaker ROC van Twente gediscrimineerd

HENGELO - Het College voor de Rechten van de Mens heeft besloten dat een schoonmaker van het ROC van Twente in Hengelo die lid is van de extreem-rechtse Nederlandse Volks Unie (NVU), is gediscrimineerd vanwege zijn politieke gezindheid. Dat meldt de Telegraaf.

Leerlingen van het roc hadden op Youtube gezien hoe de man als woordvoerder van de NVU optrad in een interview. Daarop werd hij door leerlingen uitgemaakt voor nazi, wat voor hem aanleiding was om naar het schoolbestuur te stappen. Zij besloten vervolgens om hem over te plaatsen naar een andere locatie.

Het NVU-lid was het hier niet mee eens en diende daarom een klacht in bij het College voor de Rechten van de Mens. Deze bepaalde dat er inderdaad sprake is van discriminatie. “Het is verboden onderscheid te maken op grond van politieke gezindheid. Het feit dat Asito de arbeidsovereenkomst met de man heeft voortgezet kan niet tot een ander oordeel leiden.”

De school gaat niet in beroep tegen de uitspraak, maar benadrukte dat het politieke gedachtengoed van de man niet de aanleiding was voor de overplaatsing. Ze deden dit volgens eigen zeggen uit veiligheidsoverwegingen. Aan de uitspraak zijn geen consequenties verbonden. De man kan niet meer terugkeren naar de school, omdat het contract met het schoonmaakbedrijf inmiddels is beëindigd. 

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Wil je je vmbo- en mbo-diploma in zes jaar halen? Dat kan bij deze school

    24 oktober 2025 om 13:24
    • MBO

    Verkiezingsprogramma’s 2025: wat de partijen voor het onderwijs willen betekenen

    24 oktober 2025 om 10:00

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland