22 juni 2015 om 12:49
< 1 min lezen

Bestuursvoorzitter: ‘Geef ROC Leiden nog een kans’

Bestuursvoorzitter van ROC Leiden, Ricardo Winter, roept de politiek op om de onderwijsinstelling nog een kans te geven. De bestuursvoorzitter haalt aan dat een faillissement van de school bijna vier keer zoveel gaat kosten als het reddingsplan. Minister Bussemaker van Onderwijs wil in totaal 40 miljoen euro in de mbo-instelling investeren, een faillissement inclusief wachtgeld zou 150 miljoen euro gaan kosten. Dat meldt de Volkskrant.

Winter is van mening dat de mbo-instelling hard op weg is naar herstel, hij haalt hierbij de verbeterplannen voor de opleidingen aan. Maar vorig week werd bekend dat de Onderwijsinspectie vijf opleidingen van de ROC negatief heeft beoordeeld. De opleidingen moeten worden gesloten omdat ze onvoldoende kwaliteit bieden.

Volgens de bestuursvoorzitter is een faillissement een rampscenario waar de leerlingen de dupe van worden. De mbo-instelling heeft voor 1 juli 18 miljoen euro nodig om faillissement te voorkomen. Mocht de school wel failliet gaan, dan komen zo’n 9000 leerlingen en 700 medewerkers op straat te staan. Morgen gaat de Tweede Kamer stemmen over het lot van ROC Leiden.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Docent laat zijn eigen leerlingen een nieuwe tatoeage voor hem ontwerpen

    10 december 2025 om 10:14
    • MBO

    Mbo’ers uit Amsterdam mogen nu ook met korting sporten bij het Universitair Sport Centrum

    9 december 2025 om 13:25

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant