Mbo-opleidingen houden open dag, havisten kiezen vaker voor het mbo
14 november 2024 om 10:36
< 1 min lezen

Mbo-opleidingen houden open dag, havisten kiezen vaker voor het mbo

“We willen onze toekomstige studenten laten zien wat de sfeer hier op school is en hen meer leren over het beroep dat ze in de toekomst willen uitvoeren”, aldus locatiemanager Annette de Zeeuw van Hotelschool Noorderpoort in Groningen. De mbo-scholen zien dat studenten bij hun toekomstige opleiding graag wat sfeer willen proeven.

Campagne Hallo MBO

De vijf noordelijke mbo-scholen zijn samen de campagne Hallo MBO gestart. Leerlingen komen door deze voorlichtingscampagne alles te weten over een opleiding aan het Alfa-college, Drenthe College, Noorderpoort, ROC Menso Alting of Terra MBO.

Vmbo’ers en havisten 

Vmbo-leerlingen, maar ook havisten waren van harte welkom op de open dagen. Met een havodiploma naar het mbo was vroeger heel bijzonder, maar tegenwoordig heel normaal, zo stelt De Zeeuw. Voor havisten die een mbo-diploma willen halen zijn er verkorte trajecten.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Studenten opgelet: vraag voor 1 september de basisbeurs aan

    Vandaag om 09:04
    • MBO

    Jikke Jansen vertegenwoordigt Nederland op EuroSkills 2025 als Beste Bloembinder

    Gisteren om 09:28

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland