Leerlingenvervoer Den Haag maakt nieuwe afspraken, maar de kritiek blijft
Noot Personenvervoer heeft verschillende gemeenten achter zich aan. Zij willen namelijk dat het leerlingenvervoer flink verbeterd wordt. Bij alle gemeenten kwamen veel klachten binnen over het vervoer van leerlingen naar het speciaal onderwijs. Dat meldt Omroep West.
Noot Personenvervoer verzorgt veel van het doelgroepenvervoer, dus niet alleen leerlingen die naar het speciaal onderwijs gaan, maar ook ouderen. Bij het ouderenvervoer zijn er ook problemen, maar die vallen in het niet bij de klachten over het leerlingenvervoer.
Veiligheid van leerlingen
Scholen voor het speciaal onderwijs in Den Haag trokken vlak voor de zomervakantie nog aan de bel. De veiligheid van de leerlingen en de leerkrachten, kon volgens de scholen, niet worden gewaarborgd. Leerlingen werden slecht begeleid door de chauffeurs en kwamen vaak te laat op school. Uit de Duin-en Bollenstreek zijn ook veel klachten te horen. Kinderen worden daar bij de verkeerde school afgeleverd.
Extra afspraken
Noot Personenvervoer heeft deze zomer met de gemeenten Den Haag, Hillegom, Lisse, Teylingen, Noordwijk en Katwijk extra afspraken gemaakt. Scholen in Den Haag kunnen nu bijvoorbeeld meekijken met de routes die de busjes rijden. Ook is er een protocol waarin staat wat taxibusjes moeten doen als er bijvoorbeeld een lekke band optreedt. Scholen moeten namelijk wel weten dat er enkele leerlingen te laat in de les verschijnen.
De scholen voor speciaal onderwijs in Den Haag merkten de eerste weken na de zomervakantie wel dat het iets beter ging dan voor de zomer.
Nieuw contract
In de Duin- en Bollenstreek is het contract vernieuwd. In het nieuwe contract staat dat er per type school een maximaal aantal leerlingen in een bus mag zitten. Chauffeurs krijgen speciale trainingen over het vervoeren van leerlingen. Noot stuurt ouders een berichtje als de vertraging langer duurt dan 15 minuten.