Leerlingenvervoer Breda beter voorbereid op start schooljaar dan vorig jaar
18 juni 2024 om 10:20
< 1 min lezen

Leerlingenvervoer Breda beter voorbereid op start schooljaar dan vorig jaar

Het beoordelings- en aanmeldproces voor het leerlingenvervoer is onder andere aangepakt door de gemeente. Samen met vervoerder Connexxion is er een draaiboek gemaakt waarin staat wat de verantwoordelijkheden zijn en welke stappen ze nog moeten zetten.

Te weinig chauffeurs 

Connexxion had tijdens de start van dit schooljaar te weinig chauffeurs in dienst. Daarom konden niet alle vervoersaanvragen op tijd uitgevoerd worden. Kinderen hadden om die reden de eerste maanden van het schooljaar geen vervoer naar school.

Vervoersaanvragen 

Op dit moment heeft de gemeente Breda zo’n vierhonderd vervoersaanvragen binnengekregen. Er moeten daarvan nog zo’n 110 aanvragen beoordeeld worden. “Een aantal leerlingen zal nog uitstromen, maar er komen net zoveel leerlingen weer bij”, benadrukt Van Drunen. Zo’n 564 leerlingen maken aankomend schooljaar gebruik van het leerlingenvervoer. 479 kinderen gaan met de taxi naar school.

Connexxion krijgt nog een grijze lijst vanuit de gemeente Breda opgestuurd. Daarop zijn de namen van kinderen te vinden die nog geen leerlingenvervoer hebben aangevraagd, maar zich ook nog niet afgemeld hebben.

Voldoende chauffeurs beschikbaar 

Tijdens de start van het nieuwe schooljaar zullen er voldoende chauffeurs zijn volgens Connexxion. Wethouder Van Drunen is ervan overtuigd dat de gemeente de maximale voorbereidingen heeft getroffen. “Het belangrijkste is dat Connexxion weet hoeveel kinderen er gebruik gaan maken van het leerlingenvervoer. Het contact tussen de gemeente, vervoerder en de scholen is het afgelopen jaar sterk verbeterd. Dus we hebben er alle vertrouwen in dat het goed komt.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Gratis jeu de boules-pas voor gepensioneerden in Utrecht die leerlingen speciaal onderwijs vervoeren

    Gisteren om 11:28
    • Speciaal Onderwijs

    Leerlingenvervoerder regio Utrecht zet touringcars in, tot grote onvrede van ouders

    21 augustus 2025 om 08:21

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland