Toeslagenouders met lage inkomens werden eerder verdacht van fraude
23 november 2021 om 09:42
< 1 min lezen

Toeslagenouders met lage inkomens werden eerder verdacht van fraude

Mensen die kinderopvangtoeslag ontvingen kwamen eerder in het vizier van de Belastingdienst voor extra fraudecontrole als ze een laag inkomen hadden. Dat bevestigt de afdeling Toeslagen in antwoord op vragen van RTL Nieuws en Trouw.

Het gaat om het zogeheten risicoclassificatiemodel van de Belastingdienst. Dat was een soort zelflerend algoritme dat indicatoren verzamelde die wijzen op een grotere kans op fraude of fouten bij Toeslagen. De indicator ‘laag inkomen’ werd “in ieder geval vanaf maart 2016 diverse keren met variabele grenswaarden in het model van Toeslagen gebruikt”, schrijft het ministerie van Financiën in antwoorden op vragen. Een hoger inkomen werkte juist risicoverlagend.

Risicoclassificatiemodel 

Het model is sinds juli vorig jaar niet meer in gebruik. Tweede Kamerleden stellen al maanden vragen over de indicatoren die het risicoclassificatiemodel gebruikt.

Hoogte van het inkomen

Een woordvoerder zegt dat de hoogte van het inkomen “één van de factoren was die kón leiden” tot extra controle. Omdat de hoogte van het inkomen van beperkte invloed is op de kinderopvangtoeslag geldt dat ook voor de manier waarop het gewogen werd in het model, aldus de woordvoerder.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderopvang Partou dreigt met kort geding tegen gemeente Smallingerland

    23 januari 2026 om 15:17
    • Kinderopvang

    Leerlingen van basisschool in Groningen hebben opnieuw een potloodventer gespot

    23 januari 2026 om 10:30

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland