4 april 2017 om 11:10
< 1 min lezen

Speciale drieplusklas in Vinkeveen

Leerlingen van drie jaar oud die al de behoefte hebben om naar school te gaan, hebben die mogelijkheid nu in Vinkeveen. Twee kinderopvangorganisaties beginnen daar samen met basisschool De Schakel met een drieplusklas. Dit meldt het AD.

Deze bijzondere klas is op maandagochtend van 09.00 tot 11.00 uur, en laat jonge kinderen vast wennen aan het schoolse ritme. Momenteel telt de klas veertien leerlingen. Esther Driehuis, betrokken namens kinderopvang Ot en Sien: “In de drieplusklas bereiden we de kinderen voor op de basisschool. We zitten in de kring, waar de kinderen leren om op hun beurt te wachten en naar elkaar te luisteren. Daarna gaan we aan het werk en spelen we buiten.”

Na de les zitten de kinderen in drie groepen verdeeld over verschillende tafels. De ene groep doet een spel onder begeleiding van twee leerkrachten, een andere groep krijgt een knutselopdracht en de derde groep krijgt een taak die zij zelfstandig kunnen uitvoeren. Het niveauverschil tussen de kinderen varieert echter wel. “Sommigen zijn net drie geworden. Zij hebben grote moeite om op hun stoel te blijven zitten en even aan een taak te werken. Kinderen die hier al wat langer komen, werken veel preciezer aan hun taakjes, vertellen ook meer en kunnen anderen een beetje helpen. Zo groeien ze hier naar de basisschool toe.”

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Toeslagenstichting SGH levert te weinig overeenkomsten op

    Vandaag om 08:55
    • Kinderopvang

    Tip uit VS leidt tot ontmaskering van misbruik bij gastouderbureau Enschede

    Vandaag om 08:46

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht