1 juni 2016 om 13:53
< 1 min lezen

Pm’ers kunnen taalontwikkeling jonge kinderen stimuleren met Auris-app

Auris lanceert een nieuwe app 'Van nul tot taal'. Met deze app kunnen ouders en medewerkers in de kinderopvang leren hoe ze de taalontwikkeling bij jonge kinderen kunnen stimuleren. De app staat vol taaltips, ondersteund met voorbeeldfilmpjes. Dat meldt Auris.

5 tot 7 procent van de Nederlandse kinderen heeft een vorm van een taalontwikkelingsstoornis (TOS). Deze stoornis wordt lang niet altijd herkend. Door de juiste aanpak thuis en op school kan soms erger worden voorkomen. Auris heeft de app speciaal gemaakt oor ouders van kinderen met een TOS, maar ook ouders van jonge kinderen zonder deze stoornis en medewerkers in de kinderopvang kunnen voordeel hebben bij de informatie en filmpjes.

De app helpt ouders en medewerkers in de kinderopvang om bewuster en spelenderwijs om te gaan met taal. De app bestaat uit twee onderdelen. Het ene onderdeel bevat handige tips ingedeeld op leeftijd. Het andere deel is voor ouders die de ‘Tas vol taal’ gebruiken. Dit is een tas vol spelletjes en materialen die ouders te leen krijgen om thuis met hun kind spelenderwijs taal te oefenen. Ouders die deze tas niet hebben kunnen gebruikmaken van de tips en voorbeeldfilmpjes. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Hoe belangrijk is het om meertalig voor te lezen?

    Gisteren om 13:30
    • Kinderopvang

    Bouw Multifunctionele Accommodatie voor basisscholen en kinderopvang begonnen

    Gisteren om 09:38

Aankomende evenementen

21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht
28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht