Belangenbehartigers met SZW in gesprek over financiering kinderopvang
14 augustus 2025 om 12:58
< 1 min lezen

Belangenbehartigers met SZW in gesprek over financiering kinderopvang

In 2029 moet de kinderopvang bijna helemaal gratis zijn. Een nieuw financieringsstelsel is hiervoor in de maak. Belangrijk aandachtspunt is dat de betaling van de overheid aan de kinderopvang juridisch klopt en correct wordt uitgevoerd. Kinderopvangbranches en -organisaties zitten hierover aan tafel met het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dit meldt BOinK. 

BOiNK, Brancheorganisatie Kinderopvang, Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang (BMK) en de branchevereniging voor kleine ondernemers in de kinderopvang (BVOK) willen nauw betrokken zijn bij de ontwikkeling van het financieringsstelsel en dringen hier dan ook op aan. Het gaat namelijk niet om een kleine aanpassing van het systeem, maar een fundamentele herziening. Eentje die veel invloed gaat hebben op de sector. Daarom is het van groot belang dat belanghebbende partijen meepraten.

Voorwaarden voor financieringsstelsel

Voor de organisaties en verenigingen is het met name belangrijk dat kinderen, ouders en organisaties van de bijna gratis kinderopvang profiteren. Het model moet daarvoor wel toegankelijk zijn voor iedereen en ook eenvoudig uitvoerbaar zijn. Niet alleen voor de overheid, maar ook voor ouders én kinderopvangaanbieders. Daarnaast moet het systeem betaalbaar en betrouwbaar zijn, zodat ouders niet hoeven te vrezen voor terugvorderingen. Ook is het belangrijk dat er ruimte is voor keuzevrijheid voor ouders en plek is voor ondernemerschap. De positie van gastouders en kleine kinderopvangaanbieders moeten een passende plek krijgen en het systeem dient gefaseerd en zorgvuldig te worden ingevoerd.

“We vinden het belangrijk dat de nieuwe regels goed doordacht zijn. Ze moeten passen bij de praktijk van de dag, juridisch goed onderbouwd zijn en geen fouten bevatten die later hersteld moeten worden.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    ‘Stint niet op hol geslagen tijdens dodelijk ongeluk in Oss’

    Vandaag om 11:51
    • Kinderopvang

    Openbaar Ministerie eist ruim vijf jaar gevangenisstraf tegen Stint-ondernemers

    Vandaag om 09:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant