Niet getekende cao Kinderopvang geldt wel gewoon voor FNV-leden

Een meerderheid van de FNV-leden heeft in maart 2025 tegen het eindbod van de werkgevers gestemd. De loonsverhoging is te laag. Door het tegen stemmen, kan de FNVde nieuwe cao niet ondertekenen. De cao geldt wel voor FNV-leden. Dat meldt de FNV.

In de cao Kinderopvang 2025 - 2026 vind je afspraken over loon, toeslagen, werktijden, overwerk, vakantie, verlof en pensioen. De cao is zonder de FNV afgesloten. Toch gelden de afspraken ook voor FNV-leden. Want de werkgever moet (op basis van artikel 14 Wet op de cao) de cao op alle werknemers toepassen.

Geen deelname aan werkgroepen en projecten 

Doordat er niet getekend is, is de FNV geen partij bij deze cao gedurende de looptijd tot en met 31 december 2026. Dit betekent dat ze niet meer deelnemen aan de overlegtafel van cao-partijen (OAK). Ze doen ook niet meer mee aan werkgroepen en projecten die voortvloeien uit de afspraken in de cao Kinderopvang.

Medewerkers kinderopvang 

Dit betekent overigens niet dat de FNV niets meer kan doen voor medewerkers in de kinderopvang. Ze hebben de FNV Branche Advies Raad (BAR) en de klankbordgroepen voor de kinderopvang om advies gevraagd over de koers tot eind 2026. Zij vinden de volgende thema’s het belangrijkst:

  • Meer leden en meer actieve leden bij FNV Kinderopvang
  • Vergroten van kennis over de vakbond, cao, rechten en plichten in de kinderopvang
  • Vergroten van zichtbaarheid en verbeteren van het imago van de pedagogisch professional

Door: Nationale Onderwijsgids