21 september 2020 om 09:56
< 1 min lezen

PO-Raad: kinderen tot 12 jaar niet meer testen bij milde klachten is goed nieuws

Kinderen tot en met 12 jaar met milde klachten hoeven niet meer getest te worden op het coronavirus. Dat heeft het kabinet besloten na advies van het OMT, zei minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) vrijdag.

Kinderen met een snotneus, kriebelhoest of keelpijn kunnen gewoon naar school, aldus de minister. “Het verspreidingsrisico is heel gering.” Het scheelt ook drukte als ze niet meer getest worden. Ouders die hun kinderen toch willen laten testen mogen dat gewoon doen, zei De Jonge.

Volgens de PO-Raad, de sectororganisatie voor primair onderwijs, is de aanpassing voor basisscholen goed nieuws. De versoepeling kwam er nadat de verschillende onderwijs- en ouderenorganisaties er bij het OMT op hadden aangedrongen nog eens naar richtlijnen voor schoolkinderen te kijken.

De protocollen voor het basisonderwijs en speciaal onderwijs worden zo snel mogelijk aangepast. De PO-Raad adviseert scholen om aanstaande maandag al volgens de nieuwe richtlijnen te werken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Rechters geven gastlessen op basisscholen

    Vandaag om 12:12
    • Basisonderwijs

    Gymleraren kunnen niet meer rondkomen van alleen hun baan op de basisschool

    Vandaag om 11:07

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland