25 mei 2018 om 15:52
< 1 min lezen

Groot tekort aan speeltuinen voor kinderen met beperking

Hoewel in het VN-kinderverdrag is opgenomen dat buitenspelen een recht van kinderen is, is dat nog lang niet voor iedereen mogelijk. Slechts 60 gemeenten van de bijna 400 in Nederland hebben een ‘samenspeeltuin’, waar kinderen met en zonder beperking samen kunnen buitenspelen. Dit spelen in de buitenlucht is goed voor de ontwikkeling van kinderen. Dit meldt RTL Nieuws.

“Als je niet kunt spelen, kun je je niet ontwikkelen”, stelt Ilse van de Put, voorzitter van de Speeltuinbende. Zij zet zich in voor toegankelijke speeltuinen. “Buitenspelen is ongelofelijk belangrijk voor kinderen, voor álle kinderen.” Volgers Van der Put is het niet zo moeilijk om reguliere speeltuinen om te bouwen tot samenspeeltuin.

Ook in de Tweede Kamer wordt gesproken over de mogelijkheid tot buitenspelen voor kinderen met een beperking. “Een kind is een kind, of het nou een handicap heeft of niet. En een kind wil spelen”, aldus Vera Bergkamp van D66. “Dus wij zouden heel graag willen dat er in minimaal de helft van de gemeenten een toegankelijke speeltuin is.”

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Vandaag om 14:59
    • Basisonderwijs

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Vandaag om 13:09

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant