10 juli 2013 om 11:21
< 1 min lezen

Minder administratieve lasten ondernemers kinderopvang

Minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de Tweede kamer per brief geïnformeerd over maatregelen om de administratieve lasten voor ondernemers in de kinderopvang te verminderen. Daarnaast laat de minister de Tweede Kamer weten welke acties in samenwerking met de Belastingdienst zijn gestart om ouders zo goed mogelijk te informeren over de wijzigingen in de terugwerkende krachtmaatregel kinderopvangtoeslag over 2012, 2013 en de nieuwe regelgeving met ingang van 2014.

De administratieve lasten worden verminderd door het verder stroomlijnen en digitaliseren van procedures en het verminderen van de uitvraag aan bedrijven bij de aanvraag tot exploitatie. Asscher heeft voor deze maatregelen gebruik gemaakt van een advies van het Adviescollege toetsing regeldruk (Actal). De minister heeft bij de lastenvermindering gekozen voor het uitgangspunt: vereenvoudigen waar het kan, maar nooit ten koste van kwaliteit van de opvang en de veiligheid van de kinderen. Kwaliteit en veiligheid staan voorop in de uitwerking van de verbeteracties.

De voorlichting aan ouders over het vervallen van de terugwerkende kracht maatregel kinderopvangtoeslag in 2012 en 2013 loopt reeds. De Belastingdienst heeft op 1 juni jl. een brief verzonden naar ouders die mogelijk nog kinderopvangtoeslag over 2012 en 2013 kunnen aanvragen. Naar aanleiding van deze brief hebben ouders kinderopvangtoeslag voor 2012 en 2013 alsnog aangevraagd. Ouders die dat nog niet hebben gedaan zullen in tal van verschillende media worden opgeroepen dat alsnog te doen. 
Voor de nieuwe terugwerkende kracht regelgeving die met ingang van 1 januari 2014 in werking treedt, worden onder meer radiospots ingezet om de regels onder de aandacht te brengen.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Kinderopvang

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Kinderopvang

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant