27 juni 2013 om 15:32
< 1 min lezen

Kwaliteit kinderdagverblijven gestegen

(Novum) - De kwaliteit van kinderdagverblijven was vorig jaar hoger dan vier jaar geleden. Dat meldt het Nederlands Consortium Kinderopvang Onderzoek (NCKO) donderdag op basis van een landelijke peiling. Sinds de eerste peiling in 1998 tot die in 2008 was nog sprake van afnemende kwaliteit.

Het NCKO verzamelde in de tweede helft van vorig jaar gegevens van vijftig groepen van vijftig kinderdagverblijven. Vervolgens werden de kinderdagverblijven beoordeeld op punten als de omgang van de pedagogische medewerkers met kinderen, de activiteiten die werden ondernomen, de meubels en de indeling van de ruimte.

Op vrijwel alle punten ziet het consortium verbetering ten opzichte van 2008. Zo werd bijvoorbeeld hoger gescoord op het programma, de ruimte en meubilering. Ook werd gemiddeld meer ervaring gemeten bij leidsters en daalde het gemiddeld aantal kinderen per groep licht.

Toch zien de onderzoekers verbeteringspunten. De educatieve vaardigheden van pedagogische medewerkers laten nog te wensen over. Leidsters scoren nog onvoldoende op onder meer het stimuleren van de ontwikkeling en praten en uitleggen.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderdagverblijven Monster halen recordbedrag op voor Make-A-Wish Nederland

    Gisteren om 11:49
    • Kinderopvang

    Meer kinderen dan verwacht aangemeld voor gratis peuteropvang in Zeeuws-Vlaanderen

    13 januari 2026 om 12:12

Aankomende evenementen

14 Jan
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland