Kinderopvangsector komt met Kinderopvangakkoord voor het kabinet
29 november 2023 om 15:39
< 1 min lezen

Kinderopvangsector komt met Kinderopvangakkoord voor het kabinet

Alle partijen in de kinderopvangsector  roepen in hun Kinderopvangakkoord het nieuwe kabinet op om prioriteit te geven aan brede toegankelijkheid van de kinderopvang. De ambitie van het Kinderopvangakkoord is om de kinderopvang toegankelijk te maken voor ieder kind in de leeftijd van nul tot twaalf jaar. Daarbij maakt het niet uit of de ouders wel of niet werken. Dat meldt de PO Raad. 

De initiatiefnemers willen dat de politiek in de komende jaren de kinderopvang steeds iets verder gaat verbeteren. Bijvoorbeeld, door de betaalbaarheid te vergoten en een uitvoeringssysteem dat simpel en begrijpelijk is voor alle ouders. Wel willen de initiatiefnemers dat de maatregelen geleidelijk worden uitgevoerd.

Kinderopvangakkoord 

Het Kinderopvangakkoord is een initiatief van BK, BMK, BOinK, BVOK, Nysa, PPINK, Sociaal Werk Nederland en Voor Werkende Ouders. De partijen vinden goede kinderopvang van grote waarde voor de ontwikkeling van jonge kinderen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kindcentrum De Blieken opent ANWB Verkeersplein

    Vandaag om 15:00
    • Kinderopvang

    Dag van de Leidster: maak kans op een VVV-cadeaukaart t.w.v. €25

    Vandaag om 11:13

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht