8 januari 2026 om 14:00
< 1 min lezen

Kinderopvang op sommige plekken gesloten omdat personeel niet op locatie kan komen

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Kinderopvanglocaties door heel Nederland waren woensdag 7 januari gedeeltelijk open of helemaal gesloten. Personeel kon namelijk niet op de locaties komen vanwege het winterweer. Dat meldt NU.nl.

Een woordvoerder van Brancheorganisatie Kinderopvang (BK) liet weten dat er groepen werden samengevoegd en dat er veel werd geschoven. Hoeveel kinderopvanglocaties niet open konden, is niet bekend. Volgens BOinK wonen ouders dichterbij de kinderopvang dan de medewerkers. “Als het openbaar vervoer niet functioneert, is dat erg lastig.”

Overmacht

Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang (BMK) laat weten dat als er sprake is van overmacht, de kinderopvang mag sluiten. Als men de veiligheid van de kinderen en medewerkers niet meer kan garanderen, kan de opvang besluiten om de deuren dicht te gooien. Voor de dagen dat er geen opvang beschikbaar is, hoeven ouders niet te betalen.

Bso-bus

Sommige bso’s vragen ouders om hun kinderen zelf van school naar de opvang te brengen. Ook met de bso-bus de weg op is niet overal even veilig vanwege gladheid.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Nieuwe BSO laat Elburgse kinderen kennismaken met sport en bewegen

    Gisteren om 14:07
    • Kinderopvang

    Gemeente Nuenen verlengt opvang meisje met downsyndroom onder druk van rechter

    16 januari 2026 om 14:35

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht