18 februari 2016 om 11:46
< 1 min lezen

‘Kinderopvang Nederland loopt hopeloos achter op buitenland’

Sinds de bezuinigingen van het kabinet loopt Nederland hopeloos achter op het buitenland. Dat stelt Gjalt Jellesma, voorzitter van de vereniging van kinderopvang Boink. Dit meldt RTL Nieuws.

In het RTL-programma Money Talks zegt hij dat “investeren in de kinderopvang veel meer oplevert dan de kosten van de investering. Kinderopvang moet gewoon goed geregeld worden.” Jellesma is ontevreden met de huidige ontwikkelingen in de kinderopvang, waaronder de bezuinigingen. Daarom onderschrijft Jellesma het voorstel van de Sociaal Economische Raad (SER) dat elk kind van 0-4 jaar in Nederland recht zou moeten hebben op 16 uur gratis kinderopvang in de week.
 
Sinds de bezuinigen van het kabinet wordt door ouders minder gebruik gemaakt van kinderopvang. De regels worden ingewikkelder en de kosten lopen op. Kinderopvang is voor veel ouders na woninglasten de tweede grote kostenpost in de maand. Uit berekeningen van Money Talks blijkt dat de kosten voor het inhuren van een nanny tegenwoordig niet eens zoveel verschillen met de kosten voor reguliere kinderopvang.
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Oppas ontkent pedofiel te zijn, maar misbruikte wel 4-jarig meisje

    Vandaag om 09:14
    • Kinderopvang

    Nieuwe BSO laat Elburgse kinderen kennismaken met sport en bewegen

    19 januari 2026 om 14:07

Aankomende evenementen

20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht
28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland