31 augustus 2016 om 14:21
< 1 min lezen

Kentalis laat professionals in kinderopvang TOS ervaren

Als iemand een taalontwikkelingsstoornis (TOS) heeft of doof of slechthorend is, in combinatie met een verstandelijke, psychische of lichamelijke beperking, gaat communiceren niet vanzelfsprekend. Daarom organiseert Kentalis kenniscafés waar belangstellende professionals gratis kennis kunnen opdoen. Zo kunnen peuterspeelzaalleidsters zelf een TOS ervaren. Dat meldt Kentalis.

Op 22 september en 6 oktober organiseert Kentalis in Almere en Lelystad het Kenniscafé ‘De niet pratende peuter’ met naast een gelijknamige workshop de mogelijkheid om zelf TOS te ervaren. Op 13 oktober wordt het Kenniscafé aangeboden in Bunschoten. ‘De niet pratende peuter’ is voor professionals die werken in de peuteropvang of bij kinderdagverblijven.

Kentalis organiseert meerdere kenniscafés over meerdere onderwerpen. Zo wordt ook het Kenniscafé ‘Wanneer horen of communiceren niet vanzelfsprekend is’. Als iemand een taalontwikkelingsstoornis heeft of doof of slechthorend is, in combinatie met een verstandelijke, psychische of lichamelijke beperking, gaat communiceren niet vanzelfsprekend. Iemand is dan Communicatief Meervoudig Beperkt. Daarover gaat dit Kenniscafé op 27 oktober in Amsterdam. Twee workshops worden hier gegeven: Totale Communicatie en HoorSpel.

Op www.kentalis.nl is meer informatie te vinden over de kenniscafés en aanmelding.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Cursussen

    AI-training noodzakelijk, maar er is meer nodig voor de arbeidsmarkt

    Gisteren om 12:08
    • Cursussen

    Rijbewijs 2026: kosten, keuringen en nieuwe regels

    24 december 2025 om 12:16

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant