23 september 2019 om 14:25
< 1 min lezen

Kamer wil documenten over toeslagen nu inzien

Documenten waaruit de betrokkenheid zou blijken van de top van de Belastingdienst bij de toeslagenaffaire, moeten zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer. Kamerleden eisen openheid van verantwoordelijk staatssecretaris Menno Snel.

RTL Nieuws en Trouw melden dat de ambtelijke top van de fiscus ruim baan heeft gegeven aan een fraudeteam dat de kinderopvangtoeslag van misschien wel duizenden ouders stopzette. Dat zou blijken uit documenten die zijn opgevraagd, maar nu nog bij Snel liggen.

De staatssecretaris geeft de documenten nog niet vrij. Hij wacht op de “analyse en beoordeling”, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Er lopen twee grote onderzoeken naar de toeslagenaffaire, waardoor momenteel wordt gekeken naar een groot aantal documenten. Een woordvoerder geeft aan dat de laatste check van opgevraagde documenten hierdoor langer kan duren dan normaal.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Toeslagenstichting SGH levert te weinig overeenkomsten op

    Vandaag om 08:55
    • Kinderopvang

    Tip uit VS leidt tot ontmaskering van misbruik bij gastouderbureau Enschede

    Vandaag om 08:46

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht