24 april 2017 om 12:40
< 1 min lezen

‘Investeren in voorschoolse voorzieningen loont’

Het is zinvol om te investeren in voorschoolse voorzieningen van hoge kwaliteit. Dat schrijven hoogleraar economie Janneke Plantenga en universitair docent Thomas van Huizen van de Universiteit Utrecht in economisch vakblad ESB, meldt Kinderopvangtotaal.

Internationaal onderzoek laat volgens Plantenga en Van Huizen zien dat investeringen in voorschoolse voorzieningen effect hebben. De cognitieve en non-cognitieve vaardigheden gaan op korte termijn vooruit, terwijl het op lange termijn leidt tot betere onderwijs- en arbeidsmarktuitkomsten en minder criminaliteit.

In Nederland is nog onvoldoende goed onderzoek gedaan naar causale effecten van VVE, schrijven Plantenga en Van Huizen. In het onderzoek van hoogleraar kinderopvang Ruben Fukkink in 2015 wordt de vraag hoeveel baat Nederlandse doelgroepkinderen hebben bij VVE onbeantwoord gelaten. Om die reden kunnen Nederlandse beleidsmakers beter kijken naar internationale onderzoeksliteratuur.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Toeslagenstichting SGH levert te weinig overeenkomsten op

    Vandaag om 08:55
    • Kinderopvang

    Tip uit VS leidt tot ontmaskering van misbruik bij gastouderbureau Enschede

    Vandaag om 08:46

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht