22 juni 2017 om 14:18
< 1 min lezen

Hof EU kraakt ‘flitsfaillissement’

Werknemers van een bedrijf dat via een zogenoemd flitsfaillissement een doorstart maakt, hebben net zo goed recht op bescherming als het personeel van een onderneming die op een normale manier wordt overgenomen. Dat heeft het Europese Hof van Justitie donderdag bepaald.

De uitspraak betreft een zaak die FNV had aangespannen tegen Smallsteps. Dat kinderopvangbedrijf nam in 2014 branchegenoot Estro over, een dag nadat dat bedrijf failliet was gegaan. Voor duizend medewerkers van Estro was na de doorstart geen plaats meer.

De advocaat-generaal bij het Europese hof adviseerde eerder al dat werknemers bij zo’n flitsfaillissement inderdaad recht hebben op bescherming. De rechters volgen dat advies. Over de precieze gevolgen van het vonnis voor het ontslagen Estro-personeel moet een Nederlandse rechter zich buigen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Toeslagenstichting SGH levert te weinig overeenkomsten op

    Vandaag om 08:55
    • Kinderopvang

    Tip uit VS leidt tot ontmaskering van misbruik bij gastouderbureau Enschede

    Vandaag om 08:46

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht