29 augustus 2019 om 13:09
< 1 min lezen

Hitteplan RIVM en smogwaarschuwing ingetrokken

Het hitteplan van het RIVM is niet meer van kracht omdat het, na de extreme hitte eerder deze week, weer is afgekoeld. Het gezondheidsinstituut heeft ook de waarschuwing voor smog door ozon ingetrokken.

Het hitteplan, bedoeld om groepen kwetsbare mensen te helpen bij extreme warmte, werd zaterdag ingesteld. Aanhoudende hitte vormt een gezondheidsrisico voor vooral jonge kinderen, ouderen, mensen in zorghuizen, chronisch zieken en mensen met overgewicht. Het hitteplan dient onder meer om uitdroging en oververhitting te voorkomen.

Het RIVM waarschuwde eerder deze week ook dat de kwaliteit van de lucht dinsdag en woensdag in Nederland slecht zou zijn als gevolg van smog. Maar inmiddels is de luchtkwaliteit weer wat verbeterd.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Gemeente Nuenen verlengt opvang meisje met downsyndroom onder druk van rechter

    16 januari 2026 om 14:35
    • Kinderopvang

    Samenhang beleid rond onderwijs en kinderopvang verschilt per gemeente

    15 januari 2026 om 13:52

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht