21 augustus 2025 om 10:34
< 1 min lezen

Extra aandacht voor preventie van wiegendood kinderopvang tijdens Week van Veilig Slapen

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Baby’s die op de kinderopvang starten, hebben vaak nog veel slaap nodig. Daarom is het belangrijk om op de kinderopvang en bij gastouders aandacht te hebben voor veilig slapen. BOinK, VeiligheidNL en de Vereniging Ouders van Wiegedoodkinderen organiseren hierom van 22 tot en met 26 september de Week van Veilig Slapen. Met extra focus op het voorkomen van de wiegendood. Dit meldt BOinK.

De week zit bomvol met activiteiten voor professionals in de kinderopvang, maar ook voor ouders en oudercommissies. Op 23 september is er een speciale webinar voor ouders en oudercommissies die hen helpt begrijpen hoe kinderen thuis en op de opvang een veilig slaapomgeving hebben. De webinar wordt gegeven door BOinK en VeiligheidNL en bevat allerlei tips, inzichten en geeft antwoorden op belangrijke vragen. Wie aanwezig bij de webinar tussen 20.00 uur en 21.30 uur aanwezig wil zijn, kan zich hier nog gratis aanmelden. De lezing is achteraf ook terug te kijken, dus aanmelden loont hoe dan ook.

Slaapbeleid kinderopvang

Kinderopvangorganisaties zijn verplicht om een veiligheids- en gezondheidsbeleid in huis te hebben. Daaronder valt ook een slaapbeleid, waarin staat hoe een organisatie omgaat met slaap van kinderen tijdens opvanguren en het voorkomen van wiegendood. VeiligheidNL en NCJ hebben hiervoor een richtlijn opgesteld, die dient als uitgangspunt voor het beleid van kinderopvangbedrijven. In een slaapbeleid dient er aandacht te zijn voor de slaaphouding van baby’s, de slaapomgeving, gebruik van slaapzakken, toezicht en het informeren van ouders.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Weesp heeft er een nieuwe kleinschalige kinderopvang bij

    Gisteren om 13:54
    • Kinderopvang

    Kinderopvang opent haar deuren in middelbare school Hoorn

    26 september 2025 om 09:45

Aankomende evenementen

29 Sep
Conferentie SAMEN (MBO)
  • Utrecht
29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland