ChristenUnie Veenendaal: ‘Door kinderopvangtekorten zitten ouders met handen in het haar’
8 juli 2025 om 18:42
< 1 min lezen

CU Veenendaal: ‘Door tekorten kinderopvang zitten ouders met handen in het haar’

Het rapport ‘Ruimte voor maatschappelijke voorzieningen Veenendaal’ concludeert dat vraag en aanbod van kinderopvang en buitenschoolse opvang in Veenendaal in balans is, maar daar is de lokale ChristenUnie het niet mee eens. De partij hoort dat veel ouders met hun handen in het haar zitten vanwege de kinderopvangtekorten. Dit meldt De Rijnpost.

Ouders ervaren grote problemen met het vinden van een BSO-plek. Soms moeten ouders met een baby flink minderen met werken, zodat ze thuis kunnen blijven. Pas nu het eerste levensjaar is er dan pas plek. “Er lijkt in het rapport geen rekening te zijn gehouden met kinderen die geen gebruikmaken van kinderopvang en BSO, maar dit wel zouden willen”, zegt Rosita Bussink-Verheij van de CU.

Valse hoop voorkomen

Niet alle opvanglocaties werken bovendien met een wachtlijst. Dit voorkomt valse hoop bij ouders, zegt het raadslid. Het college van burgemeester en wethouders zegt echter dat de verantwoordelijkheid van het aanbod ligt bij kinderopvangorganisaties. De gemeente heeft hierin geen zorgplicht. Wel is het aanbod te faciliteren, wat ook in het Integraal Huisvestingsplan Onderwijshuisvesting zo zou zijn vastgelegd. De gemeente stelt geen verder onderzoek in om vraag en aanbod in de sector verder uit te zoeken.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kindcentrum in Oranjewoud is nog niet eens af, maar wint nu al een Europese prijs

    Vandaag om 08:55
    • Kinderopvang

    Weesp heeft er een nieuwe kleinschalige kinderopvang bij

    30 september 2025 om 13:54

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant