Compensatieregeling voor toeslagenouders vereenvoudigd
14 maart 2025 om 16:05
< 1 min lezen

Compensatieregeling voor toeslagenouders vereenvoudigd

De compensatieregeling voor ouders die extra zwaar geleden hebben onder het toeslagenschandaal wordt sterk vereenvoudigd, heeft het kabinet besloten. Er blijven maar twee routes over om aanvullende schade vergoed te krijgen. Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel en Toeslagen) volgt hiermee de aanbevelingen van de commissie-Van Dam.

De compensatieregeling loopt vast, oordeelde de commissie in januari. Ouders die door het schandaal hun huis of baan hebben verloren, kunnen aanvullende compensatie krijgen. Maar dat is een lang traject. Er blijven nog maar twee wegen over om vergoeding te krijgen: via de Stichting (Gelijk)waardig Herstel (SGH – waar voorheen prinses Laurentien aan het roer stond) of gedupeerden kunnen zelfstandig hun schade aannemelijk maken.

Regels 

De regels voor deze twee routes worden ook vereenvoudigd. Er komt “één uniform schadekader met vaste vergoedingen”, aldus Palmen. Het is de bedoeling dat dit rond het meireces is geregeld.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kabinet moet doorgaan met hervorming van de kinderopvang

    Gisteren om 11:29
    • Kinderopvang

    Specialistische buitenschoolse opvang Zuidoost-Brabant voert stop in, kinderen kunnen naar reguliere opvang

    13 oktober 2025 om 14:34

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant