24 juli 2014 om 16:43
< 1 min lezen

Brancheorganisatie Kinderopvang steunt petitie over trainingskeuze

Brancheorganisatie Kinderopvang steunt de petitie voor kwalitatief goede taal- en interactietrainingen. Initiatiefnemers van de petitie hebben een 'prettig gesprek' gehad met de brancheorganisatie. Nu richt de petitie zich op het ministerie van Sociale Zaken. Dit meldt Kinderopvang totaal. 
 

In de petitie wordt gepleit dat de vijf taal- en interactietrainingen voor pedagogisch medewerkers die in aanmerking komen voor een subsidie gekozen worden op hun effectiviteit. Eerder ontstond onenigheid omdat hoogleraren in de adviescommissie van het Bureau Kwaliteit Kinderopvang (BKK) andere trainingen selecteerden dan het ministerie van Sociale Zaken. Dit kwam omdat de adviescommissie naar de inhoud van de trainingen keek terwijl voor het ministerie de kosten van de training ook een rol speelde. 
 
Het bestuur van BKK bleek na gesprek ook al de petitie te steunen. Initiatiefnemer van de petitie Simon Hay: “Er is sprake van een gezamenlijke focus. De volgende stap is het ministerie van Sociale Zaken. Zij moeten als beslisser over de brug komen en het werkveld de mogelijkheid geven om te kunnen kiezen voor effectief bewezen trainingen.”
 
© Nationale Onderwijsgids   

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Docenten

    Landelijke onderwijsstaking is volgens de LSVb hard nodig

    Vandaag om 14:59
    • Docenten

    Aantal vrouwelijke hoogleraren op universiteiten dit jaar weer toegenomen

    Vandaag om 12:28

Aankomende evenementen

09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk