8 oktober 2012 om 13:31
< 1 min lezen

Antivloekbond schrikt van taalgebruik kinderboeken

AMSTERDAM (Novum) - De lezersjury van de Bond tegen Vloeken is geschrokken van het taalgebruik in kinderboeken die dit jaar zijn bekroond. Een aantal van de boeken die een Zilveren Griffel ontvingen, bevat 'grove scheldwoorden' en soms ook verwensingen, meldt de bond.

Over het informatieve boek Winterdieren, waarmee Bibi Dumon Tak vorige week de Gouden Griffel won, is de bond wel positief. De lezersjury concludeerde dat het werk ‘algemeen respectvol taalgebruik’ bevat.

Vorig jaar was de bond nog overwegend positief over de kinderboeken die genomineerd waren voor de Gouden en Zilveren Griffels en Penselen. De antivloekorganisatie zet zich in om grof en godlasterlijk taalgebruik in boeken en de publieke ruimte tegen te gaan.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderopvang wil meer kennis en bewustwording bij voorkomen wiegendood

    Vandaag om 10:18
    • Kinderopvang

    Maximum uurtarieven kinderopvangtoeslag 2026 definitief

    Gisteren om 10:33

Aankomende evenementen

24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
25 Sep
Conferentie ‘De wereld in de klas: werken met Talen en Wereldburgerschap’
  • Utrecht