27 april 2021 om 17:53
< 1 min lezen

Advocaat ouders toeslagenaffaire: kabinet rekte tijd

Het kabinet deed er alles aan om tijd te rekken, nadat het al wist dat er fouten waren gemaakt rondom de toeslagenaffaire. Dat zegt advocaat Eva González Pérez, die tientallen ouders bijstaat en als eerste aan de bel trok over de behandeling van ouders die toeslagen ontvingen, naar aanleiding van de notulen van de ministerraad die maandag zijn vrijgegeven.

“Ze wisten alles al en lieten mijn cliënten wachten”, stelt ze. “Ik zie alleen maar bevestiging van hoe men omgegaan is met de gedupeerde burgers. Hoe deze mensen, terwijl men wist hoe fout ze zaten, aan het lijntje gehouden zijn”, aldus de advocaat. González Pérez noemt het tegenstrijdig dat het kabinet excuses aanbood, maar tegelijkertijd geen openheid gaf.

Ook meent ze dat in de notulen over kritische Kamerleden van coalitiefracties werd gesproken alsof het activisten waren. Ze noemt het teleurstellend om te zien hoe er met Pieter Omtzigt van het CDA en Helma Lodders van de VVD is omgegaan.

Verscheidene ministers klaagden tijdens de ministerraad op 12 juli 2019 over onder anderen Omtzigt en Lodders. D66-minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken nam daarin het voortouw maar hij kreeg bijval van premier Mark Rutte, CDA-minister Wopke Hoekstra van Financiën en D66-vicepremier Kajsa Ollongren.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kabinet moet doorgaan met hervorming van de kinderopvang

    Gisteren om 11:29
    • Kinderopvang

    Specialistische buitenschoolse opvang Zuidoost-Brabant voert stop in, kinderen kunnen naar reguliere opvang

    13 oktober 2025 om 14:34

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant