15 december 2017 om 10:16
< 1 min lezen

Kinderopvang goed voor arbeidsparticipatie en ontwikkeling kinderen

Niet alleen voor de arbeidsparticipatie van ouders is kinderopvang positief, vooral ook de ontwikkeling van kinderen is erbij gebaat. Door(extra) budgetten voor kinderopvang, voorschoolse educatie (VVE) en de gelden van oud-minister Asscher samen te voegen, is het volgens een aantal koepelorganisaties mogelijk om met hetzelfde geld meer te bereiken. Dat meldt VNG.

Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang, de PO Raad, de Brancheorganisatie Kinderopvang, Sociaal Werk Nederland en de VNG schreven hierover een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer. Alvorens de brief werd opgesteld, werd de begroting van het ministerie van Sociale Zaken behandeld in de Tweede Kamer.

De financiering wordt eenvoudiger en er ontstaat minder administratie en regeldruk als de budgetten worden samengevoegd. Dit geldt voor ouders en kinderopvangorganisaties. Op deze manier komen zelfs alle ouders van kinderen tussen de 2,5 en 4 jaar in aanmerking voor een combinatie van voorschoolse educatie en kinderopvang.

Verschillende organisaties werken samen om de ontwikkeling van kleine kinderen te bevorderen. Hierbij krijgen ze vroeg of laat te maken met belemmeringen in wetten en regels. De hoop is dan ook dat er in de politiek nu al gekeken wordt naar het mogelijk maken van nieuwe organisatievormen.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderopvanglocaties slaan alarm tijdens Dag van de Pedagogisch Professional

    Vandaag om 09:12
    • Kinderopvang

    Kinderopvang Witmarsum failliet, opvang blijft voorlopig wel open

    Vandaag om 08:44

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht