19 september 2013 om 06:55
< 1 min lezen

Kinderen kunnen goed nadenken over orgaandonatie

GRONINGEN - Is het zinvol om leerlingen lessen over orgaandonatie aan te bieden? Volgens Marion Siebelink, onderzoeker van het UMCG, is dat het geval. Uit haar onderzoek blijkt dat kinderen vanaf 10 jaar prima zelf kunnen nadenken over orgaandonatie. Daarover bericht de website van de Rijksuniversiteit Groningen.

Kinderen vanaf die leeftijd kunnen volgens Siebelink uitstekend aangeven waarom ze wel of niet orgaandonor willen zijn. Haar onderzoek heeft geleid tot de online lesmodule Donordenkers. Sinds de start in 2010 is deze ruim 23.000 keer bezocht.

De lesmodule over orgaan- en weefseldonatie voor groep 7 van de basisschool blijkt een goede methode om bewustwording over dit thema op gang te brengen. Veel kinderen praten er daarna aan de keukentafel verder over met hun ouders.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    Vandaag om 10:57
    • Basisonderwijs

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    Vandaag om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht