Kinder-fietsairbag van VVN was een 1-aprilgrap met een serieuze ondertoon
2 april 2025 om 07:08
< 1 min lezen

Kinder-fietsairbag van VVN was een 1-aprilgrap met een serieuze ondertoon

Hoewel dit product (nog) niet bestaat, is de boodschap erachter bloedserieus. Onze fietspaden worden steeds drukker en de snelheidsverschillen nemen toe door voertuigen zoals e-bikes, fatbikes en elektrische stepjes. Voor jonge fietsers betekent dit extra risico’s in het verkeer. Met deze actie wilden we aandacht vragen voor hun veiligheid en het belang van veilig verkeersgedrag.

Verkeersveiligheid 

VVN gelooft dat verkeersveiligheid niet alleen afhangt van technologische innovaties, maar vooral van oplettendheid en rekening houden met elkaar. We roepen alle verkeersdeelnemers op om extra aandacht te hebben voor kwetsbare weggebruikers, zoals kinderen op de fiets. Daarnaast doen we een duidelijke oproep aan fabrikanten: zet jullie creativiteit in voor verkeersveiligheid in plaats van alleen te bedenken hoe we steeds sneller, en op steeds jongere leeftijd, van A naar B kunnen. Innovaties zouden moeten bijdragen aan een veiliger verkeer, niet aan meer ongelukken door een grotere drukte en grotere snelheidsverschillen op het fietspad.

Basisschoolleerlingen getoetst op verkeersvaardigheden 

Met het Nationaal VVN Verkeersexamen worden basisschoolleerlingen getoetst op de verkeersvaardigheden die ze tijdens de lessen op school hebben geleerd. Door deze praktijktoets leren ze bewuste en veilige keuzes te maken in het verkeer. VVN pleit ervoor om verkeerseducatie een vaste plek in het curriculum van het basisonderwijs te geven. Verkeersveiligheid is niet alleen een verantwoordelijkheid van ouders of de overheid, maar van ons allemaal. Door verkeerslessen structureel op te nemen in het onderwijs zorgen we ervoor dat kinderen al op jonge leeftijd de juiste kennis en vaardigheden meekrijgen om zich veilig in het verkeer te bewegen.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    DUO publiceert definitieve bekostigingsbeschikkingen voor 2025

    Vandaag om 14:41
    • Basisonderwijs

    Medewerker basisschool Meppel verdacht van seksueel misbruik

    Vandaag om 09:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht