Inspectie bij leerlingenvervoer zorgt voor vragen bij Utrechtse politiek
2 december 2024 om 12:34
< 1 min lezen

Inspectie bij leerlingenvervoer zorgt voor vragen bij Utrechtse politiek

Het leerlingenvervoer werd bij een school in Utrecht gecontroleerd door de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Daar kwamen diverse problemen naar boven. Zo werd een van de busjes weggesleept vanwege kapotte remmen. Drie chauffeurs reden rond zonder dat ze zich konden identificeren. Ook was de verlichting niet op orde en had een kind eigenlijk een stoelverhoger nodig, maar kreeg hij deze niet.

Mankementen taxibusjes 

GroenLinks-raadslid Maartje Vermeulen zet zich in voor goed leerlingenvervoer. Wethouder Eelco Eerenberg had de berichtgeving ook gezien en gaf tijdens de gemeenteraad aan dat het Utrechtse leerlingenvervoer geen boetes heeft ontvangen voor mankementen aan de taxibusjes.

Afspraken 

De busjes reden in opdracht van andere gemeentes. Het taxibedrijf dat de gemeente Utrecht opdracht geeft is geen enkel defect gevonden. Er zijn duidelijke afspraken gemaakt met het stadsbestuur over het leerlingenvervoer. Zo moet het bedrijf laten zien hoe ze de busjes onderhouden en moet elke onderneming beschikken over een keurmerk.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Leerlingenvervoerder regio Utrecht zet touringcars in, tot grote onvrede van ouders

    Vandaag om 08:21
    • Speciaal Onderwijs

    Rijdende School al 70 jaar onderwijsvoorziening voor kermiskinderen

    Gisteren om 08:57

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht