22 juni 2018 om 11:51
< 1 min lezen

‘Weer geen aandacht voor toegankelijk onderwijs bij internationalisering’

Gisteren besprak de Tweede Kamer de visiebrief over internationalisering in het onderwijs van minister Van Engelshoven. De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) is teleurgesteld dat er wederom weinig aandacht was voor de toegankelijkheid in het hoger onderwijs. Engelstaligheid kan een drempel opwerpen voor studenten om aan een opleiding te beginnen. Dit meldt de LSVb.

“De minister laat het aan opleidingen zelf over of ze verengelsen, maar verzuimt om concrete maatregelen te nemen,” aldus Geertje Hulzebos, voorzitter van de LSVb.

De verengelsing van de afgelopen jaren laat zien dat hogescholen en universiteiten zelf niet in staat zijn om op een verantwoorde manier te verengelsen. De LSVb pleit daarom voor een Commissie Toegankelijkheid Hoger Onderwijs, die erop toeziet dat verengelsing niet ten koste gaat van de toegankelijkheid. “Er werd volop gesproken over kwaliteit en doelmatigheid, maar voor toegankelijkheid was amper aandacht”, aldus Hulzebos.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant