17 augustus 2012 om 12:57
< 1 min lezen

Venlo zoekt groene vmbo’ers

VENLO - De Nederlandse tuinbouw is geconcentreerd in zes zogeheten 'greenports', waarvan Greenport Venlo er één is. Qua omvang is Greenport Venlo zelfs het tweede tuinbouwgebied van Nederland. Uit onderzoek naar de de ontwikkeling van de arbeidsmarkt in deze Limburgse greenport blijkt dat de komende jaren vooral een tekort aan personeel op vmbo-niveau zal ontstaan.

Alhoewel door onderzoeksbureau E’til vooral krapte wordt voorzien op vmbo-niveau, zal ook de vraag naar werknemers met mbo-groen, mbo-techniek en hbo-techniek toenemen, mede door de vergrijzing en verwachte krimp in Limburg. De definitieve onderzoeksresultaten worden in oktober bekend gemaakt.

Om ook in de nabije toekomst voldoende gekwalificeerd personeel te krijgen, zal er een zogenaamde Human Capital Roadmap ontwikkeld worden, waarin inzicht wordt geboden in de huidige en toekomstige arbeidsmarkt in Greenport Venlo en actiepunten en maatregelen geformuleerd worden om de doelstellingen te behalen.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink
 

 

 

 

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland