2 maart 2015 om 15:18
< 1 min lezen

Tbc-onderzoek op Hogeschool Rotterdam

(Novum) - Leerlingen en docenten van Hogeschool Rotterdam worden wegens twee ziektegevallen uit voorzorg onderzocht op tuberculose. Aanleiding is de besmettelijke vorm van de ziekte van een van de leerlingen op de locatie Kralingse Zoom in de Maasstad.

De GGD begint dinsdag met een contactonderzoek bij 26 klasgenoten en docenten van de tbc-patiënt. De student, bij wie tbc half februari werd geconstateerd, wordt inmiddels geïsoleerd gehouden en kan volgens de GGD nu niemand meer besmetten.

Op de andere vestiging van de school aan de Pieter de Hoochweg wordt eveneens contactonderzoek gedaan. Bij een oud-student is namelijk onlangs een niet-besmettelijke vorm van tbc vastgesteld, die zijn oorsprong vindt begin 2014. Circa 740 studenten en docenten nemen op 23 en 24 maart deel aan dat onderzoek. Daarnaast roept de GGD volgens Hogeschool Rotterdam circa 200 oud-studenten op voor onderzoek.

 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    Gisteren om 11:29
    • Docenten

    Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

    Gisteren om 09:09

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland