5 juni 2014 om 13:11
< 1 min lezen

Studenten hogeschool Breda leggen kuikens te vondeling

Studenten van Avans Hogeschool in Breda hebben gisteravond op diverse plekken in de stad dozen met kuikens achtergelaten bij woningen. Ze wilden daarmee aandacht vragen voor de massa-productie in de bio-industrie. Buurtbewoners belden de politie en die schakelde de dierenambulance in. De begeleidend docent van de studenten draait op voor de kosten. Dit meldt Omroep Brabant.

De studenten Communicatie en Multimedia zetten dozen met zes weken oude kuikens bij verschillende huizen op de stoep en belden dan aan om zich daarna uit de voeten te maken. Wijkagenten hebben drie van de vier docenten tijdens hun actie op heterdaad betrapt. “Wij wilden hiermee aandacht vragen voor de praktijken van de bio-industrie waar dieren nutteloos worden geslacht”, vertelt een van de studenten. “Wij wilden kijken hoe de mensen zouden reageren.”

De studenten voerden hun project uit met goedkeuring van een docent. Deze docent zal dan ook opdraaien voor de gemaakte kosten door politie en dierenambulance. “Dat wordt een flinke rekening”, voorspelt een medewerker van de dierenambulance. “De dierenambulance is er flink tijd mee kwijt en er worden kosten gemaakt voor de opvang.” De kuikens van zes weken oud moeten op een bepaalde temperatuur verzorgd worden.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland