14 december 2012 om 11:41
< 1 min lezen

Ouderenzorg aantrekkelijker gemaakt voor studenten

ZWOLLE - De hogeschool Windesheim in Zwolle wil de beeldvorming onder studenten Verpleegkunde over ouderenzorg verbeteren. Uit onderzoek blijkt namelijk dat zij weinig gemotiveerd zijn en kennis hebben van deze zorg, zo meldt het Nationaal Programma Ouderenzorg.

Door deze studenten daarom Gerontologie en Geriatrie als specialisatie aan te bieden, wil de onderwijsinstelling in de toekomst meer studenten aan de slag te helpen in de verpleeghuiszorg, verzorgingshuiszorg of de thuiszorg. Op deze manier zijn ze beter opgeleid om goed in de ouderenzorg te functioneren.

De aanvullende vakken worden door Windesheim, samen met het lectoraat Innoveren in de Ouderenzorg ontwikkeld en zullen volgend jaar onderdeel uitmaken als specialisatie van de opleiding Verpleegkunde.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant