Oppositie wil onderwijsbegroting redden en schuift aan bij overleg
27 november 2024 om 15:56
< 1 min lezen

Oppositie wil onderwijsbegroting redden en schuift aan bij overleg

Bij het overleg van de regeringspartijen om de onderwijsbegroting te redden, praten nu ook oppositiepartijen mee. CDA-leider Henri Bontenbal is woensdagmiddag aangeschoven.

De onderwijsbegroting wankelt. Bijna de voltallige oppositie dreigt tegen te stemmen, omdat ze de voorgenomen bezuinigingen geheel of grotendeels wil terugdraaien. In de Eerste Kamer hebben deze partijen de slagkracht om de begroting te blokkeren. Zich terdege bewust van die macht hebben een verbond van linkse partijen en ook een middenblok van CDA, D66, CU en JA21 tegenvoorstellen gedaan.

Bontenbal denkt een compromis te kunnen smeden. “Ik ga met een aantal hele redelijke mensen praten. Dus komt goed.”

Geen sprake van crisisstemming 

Van een nieuwe crisisstemming om de wankelende begroting is in ieder geval geen sprake, stelt NSC-duofractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven. “Nee joh, hou toch op.” Het overleg met de oppositie tekent volgens haar juist een gezondere, lossere omgang tussen kabinet en Kamer.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland