21 april 2020 om 12:21
< 1 min lezen

Onderwijs krijgt half miljard euro, leeuwendeel naar gat onderwijsbegroting

Het onderwijs krijgt een half miljard euro. Dit zou in de Voorjaarsnota van het kabinet zijn begroot, volgens ingewijden. Het meeste geld gaat naar tegenvallers op de onderwijsbegroting. Daarnaast krijgt de aanpak van het lerarentekort in de grote steden extra geld. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

Minister Van Engelshoven krijgt 400 miljoen euro om komende jaren een gat in de onderwijsbegroting op te vangen. Die wordt veroorzaakt doordat het aantal leerlingen en studenten hoger uitvalt dan beraamd, waardoor scholen en hogeronderwijsinstellingen meer geld moeten uitgeven.
 
Daarnaast trekt het kabinet enkele tientallen miljoenen euro’s uit voor de aanpak van het lerarentekort in de grote steden.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Basisonderwijs

    Schoolbestuur Amsterdam-West heeft tekort van 3,6 miljoen euro, maar inspectie mocht niet eerder ingrijpen

    Gisteren om 13:11
    • Basisonderwijs

    Kinderen willen tijdens pakjesavond twee minuten stilstaan bij Dieuwertje Blok

    Gisteren om 10:36

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht