
De gemeente Alkmaar heeft het voorstel gedaan om Hogeschool Inholland opnieuw te overwegen om te verhuizen naar de Nuon-locatie, vlakbij het station. Het college van B&W benadrukt de unieke mogelijkheden die deze locatie biedt voor de ontwikkeling van een toekomstgerichte onderwijscampus, met ruimte voor studentenhuisvesting. Hoewel Inholland voorlopig vasthoudt aan uitbreiding op de huidige locatie aan de Bergerweg, hoopt het college snel in gesprek te gaan met het college van bestuur en de Raad van Toezicht. Dit meldt Rodi.
De gemeente ziet de Nuon-locatie als strategisch gelegen en goed bereikbaar. Regionale partners zoals VNO-NCW, Rabobank, NS en Ondernemend Alkmaar steunen het voorstel en beschouwen het als een kans voor samenwerking, innovatie en economische groei. Alkmaar groeit snel en is aangewezen als belangrijke locatie voor woningbouw, wat de vraag naar hoogwaardige onderwijsvoorzieningen vergroot.
Eerdere plannen strandden door financiële onzekerheid
In 2024 werden eerdere plannen voor nieuwbouw op het RWZI-terrein afgeblazen, toen Inholland aangaf dat er onvoldoende financiële zekerheden waren. De hogeschool besloot daarop om door te gaan met de ontwikkeling van de locatie aan de Bergerweg.
Desondanks blijft het college van B&W positief over de mogelijkheden op de Nuon-locatie. De gemeente biedt aan de grond kosteloos ter beschikking te stellen en wil samen met Inholland werken aan een aanvraag voor de Regio Deal, die mogelijk vijf miljoen euro kan opleveren. Ook een gemeentelijke garantstelling wordt als optie genoemd.
Bestuurlijk gesprek in september
Het college van B&W dringt aan op een bestuurlijk gesprek in september om de opties van renovatie op de huidige locatie en nieuwbouw op de Nuon-locatie naast elkaar te leggen. Ze benadrukken dat deze kans voor de regio niet gemist mag worden.
Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer