Duizenden studenten en medewerkers komen op protest hoger onderwijs af
25 november 2024 om 12:57
< 1 min lezen

Duizenden studenten en medewerkers komen op protest hoger onderwijs af

Duizenden studenten en medewerkers vanuit het hele land demonstreren op het Malieveld in Den Haag tegen de kabinetsbezuinigingen op het hoger onderwijs. De actievoerders hebben bordjes bij zich met teksten als 'Zelfs de Zeeuwen zijn boos', 'Erbarme dich' en 'Privileged = responsible'.

Naast de vele paraplu’s tegen de regen zijn er ook veel vlaggen te zien van onder meer vakbonden FNV en AOb. Aan een grote hijskraan hangt een groot blok met de tekst: ‘HO Kabinet sloopt hoger onderwijs’.

Bezuinigingen op hoger onderwijs en wetenschap 

De demonstratie stond eigenlijk eerder deze maand gepland in Utrecht, maar die werd afgelast uit vrees dat een pro-Palestijnse groep de betoging zou ‘kapen’. Dat weerhield honderden demonstranten er niet van die dag alsnog actie te voeren in de Domstad. Ook in Leiden, Tilburg, Enschede en Nijmegen klommen tegenstanders van de kortingen op de barricaden. De honderden miljoenen euro’s aan bezuinigingen op hoger onderwijs en wetenschap baren de hele sector enorme zorgen.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    AI in het klaslokaal zorgt voor kansen, maar er zijn ook zorgen

    Gisteren om 12:03
    • Docenten

    Kiezen voor een zinvolle studie met een goed vooruitzicht

    Gisteren om 10:29

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht