5 januari 2023 om 11:41
< 1 min lezen

Tips voor lezen en leesmotivatie in het mbo

Wat doe je om jouw studenten zover te krijgen dat zij gaan lezen, dat zij plezier krijgen in lezen? Wat maakt dat het je lukt om (veel of een deel van je) studenten daadwerkelijk aan het lezen te krijgen?

Deze twee en andere vragen over onder andere leesbeleid hebben we gevraagd aan docenten Nederlands werkzaam in het mbo. De antwoorden van de deelnemende mbo-docenten hebben we gebundeld in de publicatie Tips voor lezen en leesmotivatie in het mbo.

De vragen waren gekoppeld aan het onderzoek van Stichting Lezen: Leesbevordering in het mbo; stand van zaken 2021-2022. We hebben de tips en goede voorbeelden van de mbo-docenten ingedeeld volgens de zeven voorwaarden voor effectieve leesbevordering in het mbo, zoals die ook te lezen zijn in de infographic Lezen in beeld; Lezen in het mbo.

Download de publicatie .
Download het onderzoeksrapport.
Download de infographic.

 

 

Relevante artikelen

Alles van van onze klanten
    • >18

    Interview: de mentor als coach

    14 maart 2024 om 16:57
    • >18

    Arbeidsmarktkansen voor jongeren PrO en VSO: zó werkt het

    14 maart 2024 om 16:49

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant