10 april 2013 om 12:12
< 1 min lezen

Geen cum laude voor Leidse studenten met 6,5

LEIDEN - Na kritiek van de Universiteitsraad heeft de Universiteit Leiden besloten de cijferregeling aan te passen. Studenten met een gemiddeld cijfer van 6,5 kunnen daardoor niet meer 'cum laude' afstuderen. Dat meldt het Leidsch Dagblad.

Het predikaat ‘cum laude’ is normaal gesproken enkele gereserveerd voor studenten die een gemiddeld eindcijfer van 8 of hoger hebben. De Universiteitsraad en verschillende Kamerleden van de VVD, D66 en de SP vonden het dan ook zeer vreemd dat de Universiteit Leiden hier andere regels voor hanteerde. “Van een zeseneenhalfjescultuur wordt niemand beter”, aldus Paul van Meenen van D66.

Na de kritiek is de universiteit overgegaan op de Amerikaanse beoordeling met letters, waarbij studenten nu de resultaten F tot en met A+ zullen krijgen voor hun inspanningen. De universiteit zegt dat dit zorgt voor een betere internationale methode van vergelijken en benadrukt dat het niets te maken heeft met de kritiek op de lage waarde van de cum laude. 

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Universiteit

    Hypotheekadviseur wil studieschuld niet langer laten meetellen bij hypotheekaanvraag

    18 december 2025 om 09:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant