11 december 2020 om 07:34
< 1 min lezen

Paarse Vrijdag: ook basis- en hoger onderwijs doen dit jaar mee

Scholieren uiten vrijdag hun steun aan lhbti-jongeren door in paarse kleding naar school te komen. De zogeheten Paarse Vrijdag is bedoeld om homo-, biseksuele, lesbische en transgender jongeren en scholieren die op een andere manier niet hetero zijn, te laten weten dat ze erbij horen. Voor het eerst doen ook basisscholen, hbo-opleidingen en universiteiten mee, naast middelbare scholen waar Paarse Vrijdag al jaren aandacht krijgt.

Topsporters en bekende Nederlanders geven onlinegastlessen voor de basisscholen. Onder anderen oud-voetbalcoach Louis van Gaal, acteur Frank Lammers, schaatser Jochem Uytdehaage en journalist Barbara Barend praten met de kinderen over diversiteit. Bij het ministerie van Onderwijs hijsen de ministers Arie Slob en Ingrid van Engelshoven de regenboogvlag.

De regenboog is dit weekend ook prominent aanwezig in het betaald voetbal, waar de cornervlaggen, speldjes op de kleding van de officials en plopkappen van verslaggevers de regenboogkleuren hebben. Aanvoerders spelen met een band waarop #OneLove staat, de naam van de KNVB-campagne tegen discriminatie.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Basisonderwijs

    Twee leerlingen gewond tijdens schoolreisje door vooruitrollende bus

    19 september 2025 om 13:46
    • Basisonderwijs

    Scholen zijn tegen meldplicht bij intimidatie en ernstig pestgedrag

    19 september 2025 om 12:57

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht